
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 nF |
| Packaging | Reel |
| Dielectric Material | |
| Mounting Style | |
| rohs status | |
| voltage rating dc | |
| capacitance tolerance | |
| Tolerance | 10 % |
| Height - Seated (Max) | 16.5 mm |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 100 °C |
| Lead Pitch | 22.5 mm |
| Dielectric | Polypropylene (PP) |
| Voltage Rating (DC) | 1.6 kV |
| Number of Pins | 2 |
| Voltage Rating (AC) | 500 V |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
Stock: 69
Distributors
pcbx
Unit Price$0.69053
Ext.Price$0.69053
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.69053 | $0.69053 |
| 10 | $0.55238 | $5.52380 |
| 25 | $0.50363 | $12.59075 |
| 50 | $0.45918 | $22.95900 |
| 100 | $0.41865 | $41.86500 |
| 300 | $0.39658 | $118.97400 |
| 500 | $0.37568 | $187.84000 |
| 1000 | $0.35424 | $354.24000 |
